Monday, 11 June 2012

Obiecanki:)))


Obiecanki cacanki)) W czasie wakacyjnym miałam sobie zrobić przerwę w prowadzeniu bloga.. Ale ciągle coś się dzieje i wypadałoby  napomknąć o tym:) Dzisiejsze wydarzenie okazało się jednym z największych w ostatnim czasie – powitanie ognia olimpijskiego. 

18 maja 2012 pochodnia z ogniem olimpijskim dotarła do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczęła 70-dniową sztafetę przed XXX Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.
W tradycyjnej sztafecie olimpijskiej pochodnię z płomieniem przekazywać będzie aż osiem tysięcy osób z całego świata. Wśród nich znajdzie się również 26 Polaków, którzy na zaproszenie partnera sztafety z ogniem olimpijskim – firmy Samsung – pobiegną z pochodnią 20 i 21 lipca. W skład polskiej reprezentacji wchodzą m.in.: Mariusz Czerkawski, Artur Partyka, Michał Żebrowski i Marta Żmuda-Trzebiatowska.
Po 8-dniowej sztafecie z ogniem olimpijskim w Grecji, gdzie 10 maja został on rozpalony, najważniejszy symbol igrzysk olimpijskich dotarł na pokładzie specjalnie oznakowanego samolotu do Kornwalii na zachodzie Anglii. Podczas 70-dniowej sztafety ogień olimpijski odwiedzi ponad tysiąc miast, miasteczek oraz wsi w Wielkiej Brytanii i będzie niesiony przez 8000 ambasadorów z całego świata. Swoją podróż zakończy 27 lipca na Stadionie Olimpijskim w Londynie, gdzie podczas uroczystości otwarcia igrzysk rozpali znicz olimpijski.
Dzisiaj 11 czerwca ogień olimpijski został hucznie powitany w Aberdeen. Jutro wyruszy dalej do Dundee, Edynburga …. Aż dotrze do Londynu.


Gwiazdą wieczoru była Emili Sande.


No comments:

Post a Comment